Upisi u srednju školu

Upisi.hr

Učenici posebnih odjela sudjelovali su u međuškolskim športskim natjecanjima
Autor: Senka Žigić Leljak, 1. 6. 2015.

Svibanj je bio bogat športskim natjecanjima. Učenici posebnih odjela naše škole pozvani su da sudjeluju u športskim natjecanjima u sklopu Dana škole Osnovne škole „Josipa Matoša“ iz Vukovara  i u obilježavanju Dana centra Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ u Osijeku. Pozivima smo se rado odazvali.

U petak, 15. svibnja 2015. godine učenici posebnih odjela predvođeni učiteljicom Valentinom Majstorović i učiteljem Dragom Mustačom krenuli su u Vukovar, u osnovnu školu „Josipa Matoša“.  Naši učenici natjecali su se u sljedećim disciplinama: skok u dalj s mjesta, skakanje u vreći, povlačenje konopa i ubacivanje lopte u koš.  Učenici naše škole ostvarili su jako dobre rezultate u svim disciplinama. Najbolji smo ipak bili u povlačenju konopa jer smo osvojili ekipno prvo mjesto. Učenik Mateo Štork osvojio je 2. mjesto u skakanju u vreći, a David Horak u skoku u dalj s mjesta. Naša ekipa osvojila je 2. mjesto u ubacivanju lopte u koš.

Naši učenici skupljali su snagu  i odmarali se pet dana i već u četvrtak, 21. svibnja 2015. godine, uslijedino je novo športsko natjecanje. Ispred naše škole ispratila nas je učiteljica Svjetlana Babić s riječima: „Ne vraćajte se bez medalje.“ Ovaj put su s učenicima posebnih odjela išli učitelj Drago Mustač i učiteljica Senka Žigić. Odmah po dolasku u Centar za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ u Osijeku, domaćini su nas upoznali s programom natjecanja. Učenici naše škole natjecali su se u višeboju pojedinačno, u višeboju ekipno i u nogometu. Višeboj se sastojao od četiri discipline i to: skok u dalj, podizanje trupa, bacanje medicinke i trčanje 60 metara. Naši učenici osvojili su drugo mjesto ekipno u višeboju, a učenik Davor Oršoš osvojio je drugo mjesto u skoku u dalj s mjesta. Svi natjecatelji su s nestrpljenjem očekivali natjecanje u nogometu. Učenici naše škole osvojili su najviše bodova i zbog toga su igrali finalnu utakmicu s domaćinima. Obje ekipe držale su se hrabro i do samog kraja rezultat utakmice je bila neriješen. Pobjednika utakmice odlučili su slobodni udarci u kojima su učenici naše škole bili bolji. Sretni i ponosni vratili smo se u našu školu  bogatiji za 3 medalje, od kojih je jedna zlatna i našim učenicima najdraža.