BILI SMO NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI LIDRANO 2015.
Autor: Zdenka Baković, 7. 2. 2015.

Petak, 8 sati...Dvoje glumaca naše škole, Lea Vadas i Josip Pejić nestrpljivo čekaju polazak za Osijek. Naravno, ništa manje nestrpljiva nisam ni ja. Nakon mjeseci uvježbavanja, pobjede na Međugradskoj smotri, idemo dalje.

Danas se, naime održava Županijska smotrana LIDRANO 2015. u OŠ Mladost u Osijeku. Po prvi put u toj školi.  Na ulazu u školu dočekuju nas ljubazni domaćini i upućuju u veliku dvoranu u kojoj se održava svečano otvaranje smotre. Susrećemo poznata lica, pozdravi i kratke razmjene informacija. Svi su nestrpljivi da smotra litararnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva naše županije, započne.

Nakon zanimljivog programa otvaranja sudionici kreću prema učionicama u kojima će se održati smotra. Skupni scenski nastupi ostaju u svečanoj dvorani. I mi ostajemo.

Nastupamo s dramsko-scenskom igrom  ŽELIM VRATITI LJUBAV Ivane Marinić. Priča je to o majci koja odgaja dijete s ADHD sindromom, pričao o djetetu koji ima taj sindrom i pokušava objasniti okolini zašto je takav kakav je.....Tužna i snažna priča.

Iako nestrpljivi da se što prije popnu na pozornicu, i Lea i Josip s pažnjom prati svih 6 igrokaza koji su po programu prije njihovog nastupa.

Napokon, izlazak na scenu i početak ......Bili su odlični!!  Sretna sam i zadovoljna, i ponosna.

Nakon odgledane još dvije predstave uslijedila je pauza u kojoj stručno povjerenstvo treba odabrati najbolje i predložiti ih za državnu smotru.  Kratak odlazak u blagavaonicu, okrijepa i povratak u dvoranu. Nestrpljenje  je na vrhuncu. Predsjednik povjerenstva redatelj Mario Kovač komentira sve predstave, daje sugestije što popraviti, kako bi moglo biti bolje, gdje su bile pogreške.....Našim glumcima – niti jedna primjedba. Osim one da su bili- odlični. I tekst, i gluma, pokreti, govor....

Na kraju, proglašenje triju predstava koje su predložene za državnu smotru....Sa strahom očekujemo..ali, da!!!  Pozvani i ove godine, po treći put zaredom , na državnu smotru!!!!

Presretni i zadovoljni, s  osmjesima na licu odlazimo iz OŠ Mladost.  Bilo je lijepo, bilo je uspješno!!

Zdenka Baković, voditeljica dramske skupine